úterý 22. května 2012

Vítej Poutníče

Naše historie se začala psát již téměř před dvěma desetiletími. Tehdy jsme poprvé vyrazili na vandr ve stylu fantasy. Pravda je, že tenkrát se náš kostým skládal v podstatě jen z pláště a košile. Od té doby jsme však dost pokročili vpřed.

Dnes máme mnohaleté zkušenosti s historickým šermem, někteří z nás mají profesionální výcvik u elitních složek armády, nebo policie. Aktivně se zajímáme o boj beze zbraně, učíme se aikido, nebo Krav Magu. Po celou dobu naší činnosti se zajímáme o techniky přežití v divočině, necháváme se inspirovat například severoamerickými indiány, ale i jinými přírodně žijícími národy, jako Mongoly, Tuaregy,  Inuity... Zkušenosti sbíráme i z historie, od Slovanů, Keltů, ale třeba i jeskynních lidí. Na našich toulkách pak tyto vědomosti převádíme do praxe.

Dnes už tedy víme, jak vypadá mnohadenní pobyt v přírodě, jaké je bivakování na sněhu, nebo příprava a konzervace jídla. Umíme si postavit přístřešek pouze se sekerou, nebo vyrobit mnoho nástrojů, zbraní, ale i oděvů.

Došli jsme k názoru, že je načase naše znalosti předat někomu dalšímu a z toho důvodu vznikly i tyto stránky. Budeme jen rádi, když z nich budete čerpat inspiraci.

 Na případné setkání v Divočině se těší Hraničáři z Pustin.

Žádné komentáře:

Okomentovat